O mne

monika musilova osobna trenerka
od zakladateľky...

„Veľmi rýchlo som pochopila, že moje klientky potrebujú okrem fitness trénera aj komplexné poradenstvo v oblasti výživy, aby sa dostavili kvalitné a udržateľné výsledky, a že jedno bez druhého bude fungovať len ťažko. "

podpis monika musilova

Kto som?

Som Monika, milovníčka športu, študovaná trénerka a výživová poradkyňa. Vo svojej práci sa sústredím primárne na tréning žien, pretože ma napĺňa pomáhať im na ich ceste k zdravému a pevnému telu, no hlavne k psychickej spokojnosti a sebavedomiu.

keď to začalo byť vážne

V období, keď som sa rozhodovala kam ďalej na vysokú školu, bola pre mňa katedra telovýchovy jedinou možnou voľbou. V rámci  5 ročného štúdia som získala základy širokého množstva športov, zoznámila sa s anatómiou tela, prenikla hlbšie do oblasti výživy a regenerácie. Svoje štúdium som úspešne ukončila získaním titulu Magistra športu a rekreácie a cítila sa odhodlaná pokračovať v tomto smerovaní ďalej.

Počas študentských čias som sa dostala bližšie k samotnému fitness a po ukončení štúdia som sa rozhodla vstúpiť do sveta trénerstva s jasnou víziou – stať sa tým najlepším trénerom pre svojich budúcich klientov, priblížiť im benefity športu a radosť z pohybu tak, ako ho vnímam ja.Svoje znalosti v tejto oblasti som rozvíjala v pražskej škole Ronnie, kde som získala titul certifikovaného fitness trénera. Odvtedy ubehlo 5 rokov, počas ktorých pôsobím v Prahe ako fitness trénerka a plním si tak svoj veľký sen, kedy sa moja vášeň k športu stala súčasne i mojou prácou.

„Optimalizáciou stravovania a suplementácie dokážem eliminovať akékoľvek  problémy dokonca i tie, ktoré sú spôsobené genetikou. Zúčastňujem sa konzultácií aj ohľadom civilizačných chorôb alebo autoimunitných reakciách tela ako sú alergie alebo astma.“

Monika musilová

osobná trénerka a výživová poradkyňa

Byť dobrým nestačí

Pokiaľ chcete byť ozaj skvelým trénerom, je nevyhnutné ustavične sa vzdelávať, a akceptovať, že úspešným štúdiom to nekončí, ale práve naopak, tam všetko začína. Uvedomujem si, že ku každému klientovi musím pristupovať individuálne, vnímať jeho osobné predispozície a potreby, a to čo jednému klientovi sedí, druhému nemusí. Je to vlastne práca, ktorá s každým klientom začína tak trochu na novo, ale práve to na tom milujem. Pomáhať ľuďom nájsť cestu k ich vlastnému telu, pričom každé jedno je iné a unikátne.

Počas tejto cesty som skúšala rôzne typy tréningov, mala rôznych klientov a trvalo asi 2 roky, kým som objavila smer, ktorý mi skutočné dáva zmysel a nachádzam v ňom naplnenie. Prirodzenou cestou sa totiž stalo, že až 90% mojej klientely tvorili ženy.

Mňa samotnú tréning žien začal baviť o to viac, že dokážem lepšie precítiť ich limity i silné stránky, pochopiť zmeny, ktorými si v živote prechádzajú a sama na sebe testovať to, čo sa ich snažím naučiť. Navyše, práve u žien často pozorujem, že sa v tejto oblasti podceňujú, pritom dokážu omnoho viac, než si myslia. Častokrát im chýba len ta správna podpora.

Práve z týchto dôvodov som sa rozhodla zamerať na tréning žien a obmedzila som tréning mužov. Netuším, či to tak bude navždy, ale aktuálne cítim, že moja pridaná hodnota pre túto skupinu je vysoká, keďže mi to umožňuje ísť do väčšej hĺbky a pochopiť fyziologické špecifiká tejto cieľovej skupiny.

Pohybom to nekončí…

Veľmi rýchlo som pochopila, že moje klientky potrebujú okrem fitness trénera i komplexné poradenstvo v oblasti výživy, aby sa dostavili kvalitné a udržateľné výsledky, a že jedno bez druhého bude fungovať len ťažko. 

S nadšením som sa začala zaujímať i o oblasť výživy organizmu na všetkých úrovniach, keďže stravovanie je odrazovým mostíkom pre zdravé a dobre fungujúce telo. Čím viac som šla do hĺbky, tým viac sa mi odhaľovalo, ako úžasne je všetko prepojené, a že okrem stravy a pohybu má na naše výsledky veľký dopad i kolotoč stresu, nedostatku spánku, oslabená imunita či úzkosť a depresia. Môže sa zdať, že neustály stres alebo  nespavosť je jednotlivcovi predurčené, avšak tomu tak vôbec nie je. Optimalizáciou stravovania a suplementácie dokážem eliminovať akékoľvek  problémy dokonca i tie, ktoré sú spôsobené genetikou. Zúčastňujem sa konzultácií aj ohľadom civilizačných chorôb alebo autoimunitných reakciách tela ako sú alergie alebo astma. Ďalej sa venujem vylepšeniu zdravia psychického a fyzického a to pomocou chladovej terapie a správneho dýchania.

Dnes vnímam ľudské telo ako veľmi komplexný, no zároveň veľmi zreteľný systém, ktorý dáva jasne najavo, čo mu chýba. Mojou úlohou je mu porozumieť a identifikovať miesta, ktoré potrebujú pozornosť. Naslúchať a dávať odpovede tým, ktorí sa rozhodnú nájsť svoju cestu k dlhodobo zdravému a spokojnému telu. Na základe anamnézy následne pripraviť protokol zdravia tak, aby klientovi pomohol v jej oblasti, ktorú zrovna rieši.

Mne samotnej je blízky životný prístup kalokagatie, ktorá vyjadruje spojenie krásy a dobra. V prenesenom význame, krásne telo nemôže existovať bez dobrých návykov, zdravého jedla a psychickej pohody.

Certifikacie

certifikacia planeat
univerzita konstantina filozofa v nitre logo
certifikacia trener bez kompromisu
fitness skola ronnie cz certifikacia
MÁTE OTÁZKY?

Neváhajte sa na mňa obrátiť

Pokiaľ je vám moja cesta a prístup blízke, a ste ženy, ktoré túžia po zdravom tele, po lepšej kondícií i duševnej spokojnosti, tak vám veľmi rada na tejto ceste pomôžem.

Poskytujem online i offline tréningy, či konzultácie. Neváhajte sa na mňa obrátiť a určite nájdeme cestu, ktorá bude rešpektovať vaše osobitné potreby a dovedie vás tam, kam chcete.